Pytania i odpowiedzi

Koncepcja szkoły opiera się na najnowszej wiedzy o procesach uczenia się (neurodydaktyka), interdyscyplinarnym i kontekstowym programie nauczania który poprzez zastosowanie metody projektu łączy ze sobą wiedzę z różnych dziedzin, metod nauczania aktywizujących uczniów.

Szkoła czynna jest w godzinach 7:00–16:30 (dostęp kluczyków).

Tak, posiadamy catering oraz prostą i czytelną aplikację do zamawiania posiłków. Dzięki temu rodzic wie, co będzie w danym dniu na obiad. Do wyboru posiada różne alternatywy, między innymi dania bezmięsne, bezglutenowe oraz bezmleczne.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Da Vinci jest wpisana do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez MZO w Bielsku-Białej i posiada uprawnienia szkoły publicznej z dniem rozpoczęcia działalności 1 września 2017 roku.

Program nauczania w Da Vinci obejmuje w pełni realizację podstawy programowej MEN, wzbogacając edukację ucznia o niedostępne w typowych programach szkolnych treści i pomoce z zakresu edukacji matematycznej, przyrodniczej, muzycznej, geograficznej, historycznej, botanicznej i programowania.

W klasach początkowych, lekcje trwają od godziny 8:00 – 13:35, następnie jest przerwa obiadowa, po której odbywają się zajęcia dodatkowe.

Tak, każdy uczeń wybiera zajęcia dodatkowe, które najbardziej mu odpowiadają, następnie dostaje indywidualny plan.

Tak, posiadamy pakiety ubezpieczeniowe, które można wykupić na cały rok szkolny.